Czarna dziura 11:26 21.11.2018

MEMY po meczu Polska-Portugalia: Czesław, po U-21 zostaniesz tu "wuja"!

MEMY po meczu Polska-Portugalia: Czesław, po U-21 zostaniesz tu "wuja"! fot. Karol Wojtkowski/East News

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu Ligi Narodów zremisowała na wyjeździe z Portugalią 1:1. To dla kadry Jerzego Brzęczka ważna wiadomość przed losowaniem eliminacji Euro 2020.

We wtorek w Guimaraes Biało-Czerwoni zagrali bez swojego kapitana Roberta Lewandowskiego. Remis z Portugalią (1:1) uratowała bramka Arkadiusza Milika, który wykorzystał powtórzony rzut karny w 66 minucie spotkania. Gola dla reprezentacji Portugalii strzelił w 34 minucie Andre Silva. Taki wynik spotkania oznacza dla drużyny, że trafiła do pierwszego koszyka przed losowaniem eliminacji Euro 2020. Do drugiego koszyka trafia natomiast reprezentacja Niemiec.

Tymczasem reprezentacja Polski U-21 rozbiła Portugalię 3:1 w drugim meczu barażowym i wywalczyła awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które odbędą się we Włoszech i San Marino w przyszłym roku.